Dziecko w wieku przedszkolnym, stając się przedszkolakiem zaczyna czuć, że jest odrębną jednostką, że potrafi żyć bez rodziców i stawać się samodzielnym. W tym czasie uczy się także współpracy, życia w grupie, wspólnej zabawy.
98527

JA I MOJE EMOCJE 

( autorski program edukacyjny dla Placówki Krasnale z elementami dogoterapii )

Dzieci, choć wydają nam się wrażliwsze i bardziej emocjonalne, okazują swoje uczucia i nastroje w sposób bardzo spontaniczny, ale nierzadko nieadekwatnie do sytuacji. Nie wiedzą, skąd biorą się ich uczucia, jak sobie z nimi radzić i kierować. Jeśli nie zapewni się im odpowiedniej wiedzy i umiejętności w tym zakresie, to taki stan rzeczy może stać się przyczyną wielu zaburzeń w rozwoju psychicznym dziecka. Osoba nie potrafiąca identyfikować własnych uczuć, nie będzie też potrafiła wczuwać się w nastroje, emocje i potrzeby innych ludzi.

Zachowanie pod wpływem emocji (często agresywne) – jest ale dzieci nie są tego świadome. Stąd zrodziła się potrzeba opracowania takiego programu, który ma na celu uświadomienie dzieciom wartości wynikających z poznania i zrozumienia własnych stanów emocjonalnych oraz odczuć i uczuć innych osób.

Znajomość tego zagadnienia pozwoli na lepsze nawiązywanie relacji międzyludzkich oraz ograniczy ilość pojawiających się sytuacji konfliktowych.

Realizacja opracowanych treści ma za zadanie przeciwdziałać powstawaniu zaburzeń zachowania, a jeśli już się one pojawią – ma pokazać jak sobie z nimi radzić


Kubuś

Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś. Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Głównym zadaniem małych uczestników jest przygotowanie szeregu projektów ekologicznych, np. uprawianie ogródków, organizowanie przyrodniczych wycieczek oraz ekologicznych akcji z okazji Dnia Marchewki, Pierwszego Dnia Wiosny, konkursów plastycznych oraz przedstawień dla rodziców i wiele innych ekologicznych działań.


title

Misja Akademii HARIBO jest inspirowanie dzieci do zdobywania wiedzy, rozbudzanie ich ciekawości poznawczej oraz propagowanie idei nauki poprzez zabawę. Program został zainaugurowany w 2007 r. Co roku Akademia Misia HARIBO stymuluje dzieci do poznawania świata i pogłębiania wiedzy z różnych dziedzin, m.in ekologii, muzyki i kultury.

W tym roku Miś HARIBO zabiera dzieci w niecodzienną podróż po przestrzeni kosmicznej. Tegoroczna edycja pod hasłem „Odkryj Kosmos ze z Złotym Misiem HARIBO” pozwoli dzieciom poznać tajemnice Układu Słonecznego.


5 porcji warzyw i owoców

Celem programu jest konsekwentne zwracanie uwagi na kwestię prawidłowego odżywiania i kluczowej w nim roli warzyw, owoców i soków


Zbieraj baterie
Akcja Zbieraj Baterie ma na celu edukację i troskę o środowisko. Mając świadomość, jak ważna jest edukacja ekologiczna najmłodszych, nie tylko zbieramy baterie ale również wdrażamy programy z zakresu edukacji ekologicznej.


Zdrowy przedszkolak
Program Zdrowy Przedszkolak ma na celu wspierać zdrowy rozwój Dzieci w zakresie zasad prawidłowego żywienia, aktywnego wypoczynku oraz umiejętności budowania trwałych, pozytywnych relacji w Przedszkolu oraz Rodzinie.

Partnerami popierającymi nasze działania są m.in.: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Instytut Matki i Dziecka, SGGW, Polskie Towarzystwo Dietetyki, Agencja Rynku Rolnego, Straż Pożarna, WOPR, Miasto Stołeczne Warszawa i wiele innych.


akademia-aquafresh
Akademia Aquafresh to największy w Polsce program profilaktyki higieny jamy ustnej realizowany w przedszkolach oraz od 2014 roku w żłobkach. Ubiegłoroczna IV edycja programu objęła zasięgiem 5000 przedszkoli oraz prawie 470 000 dzieci w wieku przedszkolnym. Obecnie trwa rekrutacja do kolejnej, V już edycji programu Akademii Aquafresh. W tym roku również mamy 5000 miejsc dla przedszkoli, które chcą wziąć udział w programie. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdującyc się pod tym linkiem: http://akademia-aquafresh.pl/strefa-stomatolga-panel/znajdzprzedszkole.html

W Polsce problem próchnicy jest nadal bardzo poważny – prawie 90% dzieci w Polsce jest dotkniętych tą chorobą*! Jesteśmy w czołówce krajów z największym procentem dzieci chorujących na próchnicę! Naszym zdaniem najlepszym sposobem edukacji jest nauka połączona z zabawą, dlatego również w tym roku do przesyłanych przedszkolom bezpłatnych pakietów materiałów edukacyjnych dodawane będą liczne gry, zabawy oraz konkursy
z atrakcyjnymi nagrodami! Nauczyciele w przedszkolach realizują zajęcia edukacyjnie na podstawie scenariuszy zajęć i materiałów multimedialnych przekazanych przez nas, w których bohaterowie programu uczą dzieci jak prawidłowo dbać o ząbki oraz jak walczyć z niedobrym Robaczkiem Próchniaczkiem. Do naszej akcji przyłączają się również lekarze dentyści i higienistki, którzy realizują bezpłatne badania zębów. Przebadaliśmy już ponad 21 000 dzieci.

Dzięki silnemu wsparciu medialnemu TV Polsat JIMJAM i wielu innych partnerów docieramy z działaniami edukacyjnymi również do dzieci i rodziców nieobjętych programem przedszkolnym. Akademia Aquafresh zyskuje uznanie poważanych instytucji takich jak: Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej i Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii.

*źródło: raport „Monitorowanie stanu zdrowia jamy ustnej populacji polskiej w latach 2010-2012” przygotowany przez Ministerstwo Zdrowia, Warszawa, 2010 r.