Oddział zerowy

RODZICU ZAPEWNIJ LEPSZY START SWOJEMU DZIECKU W SZKOLE.

Zerówka jest to dobry czas dla dziecka na przygotowanie się do rozpoczęcia nauki w szkole. Takie przygotowanie pozwala pięciolatkom bawić się w grupie rówieśników, mieć kontakt z książką przygotowującą do nauki czytania i pisania, uczyć się liczb i rozwiązywania zagadek, poznawać zasady współżycia społecznego i postępowania w grupie.

W niedużej grupie nauczyciel może poznać dziecko zauważyć jego zainteresowania oraz wyrównać ewentualne różnice emocjonalne i edukacyjne. Jednak najważniejsze w zerówce jest przygotowanie dzieci by bez stresu mogły rozpocząć pierwszy rok nauki. By nie odstawało od grupy i nie miało zaległości w matematyce, czytaniu, pisaniu czy języku angielskim.

Wszystkie te cele dzieci realizują w zerówce głównie poprzez zabawę, a więc w sposób dla nich najlepszy do zaakceptowania. W szkole siedząc przy stolikach lub w ławkach będą musiały potrafić zaakceptować konieczność podporządkowania w grupie, siedzenia w ławce, mieć umiejętności koncentracji na jednym temacie, nie bać się bardzo dużej ilości dzieci w czasie przerw i z tego wynikających konsekwencji.

Działamy cały rok i przez cały rok pracujemy na naszej szerokiej palecie zajęć dodatkowych, którą wzbogacamy o ciekawe wyjścia, spotkania i wydarzenia.

zapisy