Dominika Zamorska – Jestem absolwentką Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Ukończyłam pedagogikę ogólną oraz pedagogikę specjalną (specjalność oligofrenopedagogika i tyflopedagogika). Posiadam kurs animacji czasu wolnego, kurs opiekuna kolonijnego, kurs zaawansowany języka angielskiego, kurs Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sheroborne, Aktywnie biorę udział w różnych szkoleniach i kursach zdobywania nowych i doszkalania już zdobytych umiejętności. Pracę z dziećmi rozpoczełam od praktyk w placówkach oświatowych, po pracę jako niania, do pracy jako pedagog w żłobku. Obecnie pełnię funkcję dyrektora placówki. Dzieci są dla mnie otwartą księgą, niezwykłą, która chłonie wiedzę i umiejętności z taką łatwością, że podczas jej oglądania rozpiera mnie duma. Lubię pracować nie tylko z dziećmi ale także z dorosłymi ludźmi. Krótko mówiąc nuda nie jest dla mnie.
Marcin Badura – Jestem absolwentem filologii angielskiej na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Od 2007 r. nauczyciel języka angielskiego w szkołach oraz, od 2010, również dzieci w wieku przedszkolnym. Wyznaje zasadę, że nauka języka obcego jest najbardziej efektywna, gdy towarzyszy jej dobra zabawa (bez względu na wiek). Pseudonim nadany przez przedszkolaków: „pan angielski” (a nawet, mimo braku takich aspiracji, „pan anielski”). Prywatnie zagorzały sympatyk sportu żużlowego, lubiący historię oraz dobre kino.
Justyna Szlachta – W chwili obecnej jestem studentką studiów licencjackich na Uniwersytecie Rzeszowskim na Wydziale Pedagogicznym o specjalizacji edukacja wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym. W trakcie studiów odbywałam wiele praktyk pedagogicznych w przedszkolu publicznym oraz szkole podstawowej. Poza praktykami pracowałam również w żłobku zajmując się najmłodszymi pociechami, wdrażałam u nich chęć rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. Najważniejszą dla mnie misją jest wspieranie dziecka w jego rozwoju oraz w trudnych sytuacjach. Jestem osobą otwartą która bardzo lubi kontakty z dziećmi i uwielbia świetną zabawę.
Agnieszka Kucharzyk – od 7 lat pracuję w MZS w Strzyżowie jako nauczyciel, terapeuta pedagogiczny i logopeda. W przedszkolu prowadzę zajęcia logopedyczne, obejmujące ćwiczenia oddechowe, słuchowe, fonacyjne, logorytmiczne, usprawniające narządy artykulacyjne i wzbogacające słownik dzieci. W swojej pracy szczególną uwagę przykładam do indywidualnego dopasowania metod pracy do danego dziecka. Zależy mi na tym, aby zajęcia logopedyczne były atrakcyjne dla dziecka, aby dzięki temu czuło się zachęcane do podejmowania wysiłku, jaki jest niezbędny dla uzyskania efektów. Praca z dziećmi sprawia mi ogromną satysfakcję.
Ewelina Czarnik – Jestem absolwentką Pedagogiki na Uniwersytecie Rzeszowskim o specjalności Pedagogika opiekuńczo – wychowawcza. Aktualnie kończę studia podyplomowe o kierunku Edukacja Przedszkolna a także od października rozpoczynam studia magisterskie na Uniwersytecie Rzeszowskim o specjalności Pedagogika opiekuńczo – wychowawcza. Od kiedy pamiętam, zawsze chciałam pracować z dziećmi. Jako uczennica szkoły średniej byłam wolontariuszką w Domu Dziecka w Krośnie, później przez kilka lat pracowałam jako niania godząc prace, z praktykami, które odbywały się w szkoła podstawowych a także w gimnazjach. Uważam, że każde dziecko jest wyjątkowe, dlatego do każdego z nich podchodzę indywidualnie.
Priorytetem dla mnie jest wszechstronne poznanie dziecka, zaspokojenie jego potrzeb oraz stworzenie warunków zapewniających mu poczucie bezpieczeństwa oraz zaufania.
Rozłąka z rodzicem dla dziecka bywa bardzo trudna, dlatego każdego dnia staram się, aby atmosfera w naszej grupie była przyjemna, radosna oraz pełna ciepła i szacunku. Zależy mi na tym, aby „nasze” maluchy chętnie przychodziły do przedszkola oraz wracały z niego z uśmiechem na twarzy.
KLAUDIA RAKOCZY – Obecnie jestem studentką studiów licencjackich o specjalności Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna na Uniwersytecie Rzeszowskim. W trakcie studiów odbywam wiele praktyk pedagogicznych w przedszkolach i szkołach podstawowych. Jako przyszła nauczycielka ważne jest dla mnie samodoskonalenie, dlatego uczestniczę w różnych szkoleniach oraz zapoznaję się z literaturą pedagogiczną, aby podnosić swoje kwalifikacje i jak najlepiej przygotować się do pracy w zawodzie. W przyszłości chciałabym również rozwijać się w kierunku logopedii, aby móc jeszcze skuteczniej wspierać pociechy w rozwoju. W kontaktach z dziećmi staram się wykazywać empatią – dostrzegać, rozumieć i właściwie reagować na emocje podopiecznych, gdyż moim zdaniem rozwój emocjonalny dziecka na etapie edukacji przedszkolnej jest priorytetem. Praca z dziećmi to ciągłe wyzwania, wzajemne inspiracje, oraz ogromna odpowiedzialność. Dzieci dostarczają mi wiele satysfakcji i uczą cierpliwości. Z wielką dumą i satysfakcją obserwuję codzienne postępy podopiecznych w różnych obszarach, są to niezapomniane chwile, które wynagradzają trud tej pracy oraz na długo zostają w pamięci.
KAROLINA ZARĘBA – Jestem osobą ciepłą, wrażliwą i uśmiechniętą. Uwielbiam dzieci, dlatego praca wśród najmłodszych daje mi dużo satysfakcji, każde dziecko jest dla mnie indywidualne i choć wykonuję te same czynności do każdego z nich podchodzę inaczej. Zawsze organizuje in czas tak , aby się nie nudziły, by aktywnie i w sposób kreatywny spędzały czas. Opiekując się maluszkami, wiem, że każdy uśmiech na twarzy dziecka jest dla mnie największą nagrodą. Prywatnie jestem mamą zastępczą dwójki dzieci, studiuje pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu, od paru lat jestem wolontariuszem Szlachetnej Paczki w rejonie Strzyżów i Okolice.
PAULINA SZOSTAK – Jestem absolwentką 5-letnich studiów magisterskich na Uniwersytecie Rzeszowskim; kierunek Pedagogika; specjalność resocjalizacja z animacją kultury. Ukończyłam również studia podyplomowe o kierunku Edukacja Przedszkolna. Posiadam kurs ” Metoda aktywnego słuchania muzyki wg Batti Strauss w pracy z dziećmi”, który codziennie wykorzystuje na zajęciach. Przed rozpoczęciem pracy w Niepublicznym Przedszkolu Krasnale pracowałam również jako nauczyciel w przedszkolu w Rzeszowie, gdzie zdobyłam doświadczenie i praktykę wychowawczą, a także pogłębiałam wiedzę z zakresu wychowania przedszkolnego. Moje cechy osobowości to łatwość nawiązywania kontaktów z dziećmi, cierpliwość, opanowanie. Praca z dziećmi to moja pasja. Prywatnie mama Hani i Patryka- dwójka wspaniałych, dzięki którym doskonalenie wychowawcze zdobywam 24 godziny/ dobę
Adrianna MATELOWSKA – Jestem absolwentką psychologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Zatrudniona jestem w Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Krośnie. Na co dzień pracuję z dziećmi i ich rodzicami. Prowadzę diagnostykę, terapię i konsultacje psychologiczne oraz zajęcia rozwijające kompetencje społeczne. Ponadto realizuję zajęcia w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Praca z dziećmi sprawia mi radość i satysfakcję, mobilizuje mnie do ciągłego rozwoju.