Kwiecień jest miesiącem, który poświęcony jest propagowaniu wiedzy na temat Autyzmu, dlatego nasze przedszkole włączyło się w akcję #challengeniebieskiemotyle2021.
Celem tej akcji jest poszerzanie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom. Po nominacji, którą nasza placówka otrzymała od Przedszkola Samorządowego Michałki w Strzyżowie, przedszkolaki razem z wychowawcami podjęli wyzwanie.

Do udziału w akcji nominujemy następujące placówki:
1. Przedszkole Publiczne w Godowej.
2. Klasa 6 w Szkole Podstawowej w Dobrzechowie.
3. Klasa 2 w Szkole Podstawowej w Węglówce.

Jak przekazać taką niebieską iskierkę przyjaźni?
To bardzo proste. Wystarczy:

1. Ubrać się na niebiesko (nie dotyczy służb mundurowych).

2. Wykonać pracę plastyczną np. odbić niebieskie ręce w kształcie motyla lub serca albo wykonać dowolną aktywność wg. własnej inwencji twórczej np. „taniec motyla”;.

3. Zrobić zdjęcie lub nagrać film z tworzenia pracy i wstawić na swój profil na Facebook oraz przesłać na adres: motyle2021@soswjaroslaw.onmicrosoft.com Ważne, aby na zdjęciu lub filmie ujęte były pozdrowienia: JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI! (nagrane lub napisane).

4. Nominować kolejne trzy osoby (może to być również grupa klasowa, oddział przedszkolny lub instytucja) i powiadomić je o tym.

5. Każda osoba włączająca się do akcji #challengeniebieskiemotyle2021 do publikowanego zdjęcia lub filmu dołącza skopiowany tekst, podając nominowane przez siebie osoby.

6. Na wykonanie zadania każdy Nominowany otrzymuje 48 godzin.

Trzymamy kciuki za nominowane osoby i życzymy powodzenia